אז דמיינו לכם שאתם מנהלי הוועד, משקיעים שעות רבות במחשבה על איך ומה לבצע בבניין מגורים משותף ובסופו של דבר יהיו תלונות על עבודכתםם או אי הסכמה, נכון מבאס? אז  מדוע אף אחד לא מתנדבר להיות מנהל ועד? זו הסיבה…

חשוב להבין כי לאחזקת הבניין יש השלכות גם על מחירי הדירות, המושפעות מנראות הבניין וחזותו ואיכות תחזוקת המערכות שבו. ועד הבית הוא נכס של הבניין  וברוב המקרים הדיירים אינם רוצים לנהל את הבניין באופן עצמאי או לא מעוניינים לנהל לבד, כיוון שיודעים שמדובר בפרוייקט לא פשוט, המצריך שעות של עבודה וזמן מחשבה רב. חוסר מקצועיות בניהול ועד בית יכול לגרום לגרעונות, החלטות אינדיבודאליות ללא ידיעת הדיירים, כספים אבודים, חוסר ודאות לגבי הליכי פרוייקטים ועוד. אין ספק שניהול ועד בית הוא נושא חשוב ומורכב, ישנם מקרים שלאנשי הוועד שנבחרו במכוון או בלת -ברירה אין את הכלים והידע המקצועי לתכן ולתפעל ביעילות את הבית ואז גם התחושה משאר הדיירים של חוסר שביעות רצון על ניהולו של הועד בית אינה מוסיפה למצב הרוח שמשפיע בסופו של דבר על תוצאותיו של תהליך, גביית כספים או ניהול פרוייקט מסויים בבניין.

 לאחזקת הבניין יש השלכות גם על מחירי הדירות, המושפעות מנראות הבניין וחזותו ואיכות תחזוקת המערכות שבו. לכן בבניינים בהם ועד הבית אינו מתפקד בצורה טובה או אין ועד בית מחירי הנכסים יהיו נמוכים ביחס לבניין דומה שמנוהל ומתוחזק טוב ע״י חברת ניהול מקצועית. ההקפדה על רמת הניקיון ושמירת הרכוש המשותף תעלה את ערך הבית שלכן ותגרום לבית שלכם להיות מקום נעים יותר, מבחינה חיצונית ופנימית.

 

חייגו